Loading

Alison's New App is now available on iOS and Android! Download Now

Koronawirus - co musisz wiedzieć

Ten darmowy kurs przedstawia niezbędne informacje na temat nowodkrytego koronawirusa

Publisher: Advance Learning
Ten darmowy kurs przedstawia historię koronawirusa, drogi zakażenia, objawy, możliwe sposoby leczenia oraz profilaktykę. W odpowiedzi na rozprzestrzenianie się wirusa - Alison, w ramach współpracy międzynarodowej, stworzył ten podstawowy kurs zawierający informacje o wirusie, jego pochodzeniu, najlepszym sposobie radzenia sobie z zagrożeniami jakie niesie dla Ciebie, twojej rodziny i społeczeństwa.
Koronawirus - co musisz wiedzieć
  • Duration

    1.5-3 Hours
  • Students

    112
  • Accreditation

    CPD

Description

Modules

Outcome

Certification

View course modules

Description

Ten darmowy kurs przedstawia historię koronawirusa, objawy, drogi zakażenia oraz profilaktykę przeciwko wirusowi, który nigdy wcześniej nie został zdiagnozowany u ludzi. Koronawirusy (CoV) stanowią rozległą rodzinę wirusów powodujących różne choroby począwszy od zwykłych przeziębień do bardzo poważnych, takich jak Bliskowschodni Zespół Oddechowy (MERS-CoV) oraz Zespół Ciężkiej Ostrej Niewydolności Oddechowej (SARS- CoV). Koronawirusy są wirusami zoonotycznymi co oznacza, że są przenoszone między zwierzętami i ludźmi.

Ten kurs przedstawi jak epidemia tego wirusa może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia zakażonych oraz jaki wpływ ma na zasoby zdrowotne w dotkniętych krajach. Typowe objawy zakażenia są podobne do objawów infekcji dróg oddechowych: gorączka, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem. W ostrych zakażeniach wirus może wywołać zapalenie płuc, Zespół Ostrej Ciężkiej Niewydolności Oddechowej, uszkodzenie nerek a nawet śmierć.

Ten kurs łączy w sobie informacje udostepnione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w Genewie, jak również przez CDC (Centrum Kontroli Chorób w USA) i jest częścią inicjatywy podjętej przez Alison. Kurs ten ma na celu stworzenie globalnej certyfikacji szybkiego reagowania na pandemię. Będzie on miesięczny aktualizowany. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma certyfikat w formacie PDF potwierdzający zdobytą wiedzę. Biorąc udział w tym kursie będziesz na bieżąco z najlepszymi sposobami radzenia sobie z zagrożeniem, jakie koronawirus stanowi dla ciebie i innych. Po co więc czekać? Rozpocznij kurs już dziś, a w ciągu 1-2 godzin zdobędziesz wiedzę, która pomoże chronić ciebie, twoją rodzinę i społeczność przed zarażeniem i przeniesieniem nowego koronawirusa.

Start Course Now

Careers