Loading

Alison's New App is now available on iOS and Android! Download Now

Korona Virüsü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu ücretsiz internet kursu, şimdiye kadar yeni Corona virüsü hakkındaki temel bilgiler

Publisher: Advance Learning
Yeni Korona virüsü hakkındaki bu internet kursu, virüsün kökenini, nasıl bulaştığını, belirtilerini, bilinen tedavi ve korunma yöntemleri içermektedir. Alison, bu yeni virüsün yayılmasına karşı yürütülen uluslararası mücadelenin bir parçası olarak, insanların Korona virüsü hakkında bilmesi gerekenleri, virüsün geçmişini, siz, aileniz ve çevreniz için oluşturduğu tehdide karşı en etkili nasıl hareket edilebileceğini anlatan ücretsiz bir temel kurs
Korona Virüsü Hakkında Bilmeniz Gerekenler
  • Duration

    1.5-3 Hours
  • Students

    286
  • Accreditation

    CPD

Description

Modules

Outcome

Certification

View course modules

Description

Yeni Korona virüsü hakkında bilgiler sunan bu ücretsiz kurs, daha önce insanlarda görülmemiş virüsün geçmişini, belirtilerini, bulaşma yollarını ve virüse karşı korunma yöntemlerini içerir. Korona virüsleri (CoV), soğuk algınlığından başlayarak örneğin Orta Doğu Solunum Yetmezliği Sendromu (MERS-CoV) ve Şiddetli Akut Solunum Yolu Sendromu (SARS-CoV)'na kadar daha ciddi hastalıklara yol açan büyük bir virüs ailesine aittir. Korona virüsleri hayvanlardan insanlara bulaşabildiği için zoonotik olarak adlandırılır.

Bu kurs, baş gösteren virüs salgınının, enfekte olan kişilerin sağlığında sebep olabileceği ciddi sonuçları ve salgının baş gösterdiği ülkelerin ve toplumların sağlık olanaklarının nasıl etkileneceğini konu almaktadır. Enfeksiyonun sık görülen belirtileri, üst solunum yolu belirtileri, ateş, nefes darlığı ve solunum sıkıntısı şeklindedir. Daha ciddi vakalarda, enfeksiyon, zatürreye (akciğer iltihabına), şiddetli akut solunum yolu sendromuna, böbrek yetmezliğine ve hatta ölüme yol açabilir. 

Bu kurs, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)'nden ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezinden (CDC) gelen bilgilere dayanan, benzeri olmayan bir inisiyatiftir. Bu kurs, salgın hastalığa karşı mücadele için yenilikçi Alison’un girişimiyle başlatılan global öğrenim sertifikası sisteminin bir parçasıdır. Farkındalık bilincini, virüsü ve tehlikesini anlamayı teşvik etmek için, Alison bu kursun PDF Sertifikasını dünyanın her yerindeki insanlar için ücretsiz olarak sunuyor. Bu kursa katılarak, yeni tip Korona virüsünün size ve çevrenize karşı oluşturduğu tehditle en doğru şekilde baş etmek için güncel bilgi sahibi olacaksınız. O zaman ne bekliyorsunuz? Kursa bugün başlayın ve 1-2 saat içinde kendinizi, ailenizi ve çevrenizi yeni tip Korona virüsüne yakalanmaktan ve onu yaymaktan korumanıza yardımcı olacak bilgiye sahip olun.

Start Course Now

Careers