Loading

Alison's New App is now available on iOS and Android! Download Now

Korona Virüsü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu ücretsiz internet kursu, şimdiye kadar yeni Corona virüsü hakkındaki temel bilgiler

Publisher: Advance Learning
Yeni Korona virüsü hakkındaki bu internet kursu, virüsün kökenini, nasıl bulaştığını, belirtilerini, bilinen tedavi ve korunma yöntemleri içermektedir. Alison, bu yeni virüsün yayılmasına karşı yürütülen uluslararası mücadelenin bir parçası olarak, insanların Korona virüsü hakkında bilmesi gerekenleri, virüsün geçmişini, siz, aileniz ve çevreniz için oluşturduğu tehdide karşı en etkili nasıl hareket edilebileceğini anlatan ücretsiz bir temel kurs
Korona Virüsü Hakkında Bilmeniz Gerekenler
  • Durée

    1.5-3 Heures
  • Students

    286
  • Accreditation

    CPD

Description

Modules

Résultats

Certification

View course modules

Description

Yeni Korona vir ü s ü hakkında bilgiler sunan bu ü cretsiz kurs, daha ö nce insanlarda g ö r ü lmemiş vir ü s ü n ge ç mişini, belirtilerini, bulaşma yollarını ve vir ü se karşı korunma y ö ntemlerini i ç erir. Korona vir ü sleri (CoV), soğuk algınlığından başlayarak ö rneğin Orta Doğu Solunum Yetmezliği Sendromu (MERS-CoV) ve Şiddetli Akut Solunum Yolu Sendromu (SARS-CoV)'na kadar daha ciddi hastalıklara yol a ç a b ü y ü k bir vir ü s ailesine aittir. Korona vir ü sleri hayvanlardan insanlara bulaşabildiği i ç in zoonotik olarak adlandırılır.

Bu kurs, baş g ö steren vir ü s salgınının, enfekte olan kişilerin sağlığında sebep olabileceği ciddi sonu ç ları ve salgının baş g ö sterdiği ü lkelerin ve toplumların sağlık olanaklarının nasıl etkileneceğini konu almaktadır. Enfeksiyonun sık g ö r ü len belirtileri, ü st solunum yolu belirtileri, ateş, nefes darlığı ve solunum sıkıntısı şeklindedir. Daha ciddi vakalarda, enfeksiyon, zat ü rreye (akciğer iltihabına), şiddetli akut solunum yolu sendromuna, b ö brek yetmezliğine ve hatta ö l ü me yol a ç abilir.  

Bu kurs, D ü nya Sağlık Ö rg ü t ü (DS Ö)'nden ve Amerika Birleşik Devletleri ’ nin Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezinden (CDC) gelen bilgilere dayanan, benzeri olmayan bir inisiyatiftir. Bu kurs, salgın hastalığa karşı m ü cadele i ç in yenilik ç i Alison ’ un girişimiyle başlatılan global ö ğrenim sertifikası sisteminin bir par ç asıdır. Farkındalık bilincini, vir ü s ü ve tehlikesini anlamayı teşvik etmek i ç in, Alison bu kursun PDF Sertifikasını d ü nyanın her yerindeki insanlar i ç in ü cretsiz olarak sunuyor. Bu kursa katılarak, yeni tip Korona vir ü s ü n ü n size ve ç evrenize karşı oluşturduğu tehditle en doğru şekilde baş etmek i ç in g ü ncel bilgi sahibi olacaksınız. O zaman ne bekliyorsunuz? Kursa bogue ü n başlayın ve 1-2 saat i ç inde kendinizi, ailenizi ve ç evrenizi yeni tip Korona vir ü s ü ne yakalanmaktan ve onu yaymaktan korumanıza yardımcı olacak bilgiye sahip olun.

Démarrer le cours maintenant

Careers